Historie Šneků

23. ledna 2011 v 15:31 |  Informace o nich
Šnečci vznikli v pedosféře.

" COŽE?"
Ano na šnečko mánii jsem přišla při opakování učiva v biologii.Rozebírali jsme půdotvorné činitěle a organismy, které mohou na půdu působit (samozřejmě že jsou to krtek, žížala, bakterie, ...). Mě půhví proč napadlo že na půdy můžou působit i šneci. Samozřejmě že můžou, kdo jim v tom taky zabrání, že ano. :)
  Šneci po osudné hodině opakování pedosféry pronikali i do historie země a tak se stalo že v prvohorách kdy byl život převážně v mořích tak šnečci už pobíhali po souši a moc se jim to líbilo.
Tady máme další mezník na naší časové ose- Názorné označení šneka. Pokud chcete říct cokoli se šnekem musíte při tom ukázat šneka na ruce, popíši vám jak na to :
 1- začneme s jednou rukou(tou s kterou se vám lépe manipuluje, praváci pravou, leváci levou)
 2- složíme malíček a prsteníček do dlaně
 3- na tyto dva prsty přidáme palec
 4- zbydou nám ukazováček a prostředníček, už jsme skoro u konce 
 5- prsty přehneme v kloubu a pomalu s nimi pohybujeme nahoru a dolů, což znázorňuje šneka
Doufám že se to všem povede a nebudou vypadat jako hlupáci když řeknou slovo šnek a nic neukážou.

   Vraťme se, ale k našemu děšnekopisu(dějepis+ šnekopis)
Šneci se postupem času začali zdokonalovat v druhohorách se objevil první předchůdce pancéřovaného šneka (druhy šneků si probereme později). A jakto že šneci přežili? Je to jednoduché, díky svým ulitám, tehdy je měli pevnější ale díky tomu meteoritu dostaly dnešní podobu.
 Další rozvoj šneků nebyl tak úžasný jako v prvohorách, vyvynuli se některé další druhy ( lipiňáci, zmrzlináři,...) Ale o těch jak už jsem slíbila si řekneme jindy. 


Historie šneků z hlediska žabismu , proto abyste pochopili moji teorii by bylo lepší si přečíst co to ten žabismus je, ale je to na vás.
Takže šup k teorii. Žába byla sama a proto vytvořila šneka. To je základ mohlo by to tím skončit, jenže je tu malý zádrhel. Bůh , kdo ho tu chtěl? Žabka a šneci určitě ne! Jeho oškliví lidé některé šneky zmrzačili, jiné pochytali a jiné dokonce snědli! Žába se na to nemohla dívat tak šneky zmenšila na dnešní velikost, to jsem nenapsala že byli větší? No tak to píšu teď.
  Šneci se přemístili, nebo lépe řečeno odstěhovali na povrch nebo dokonce do půdy. propletení s pedosférou) Tam se vyvinuly další druhy a šnečci si vesměs žijí spokojeně.


Tak to je vše k historii šneků, jak z pohledů vzniku šnečkománie, tak z pohledu žabistů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama