... Padá sníh?

25. ledna 2011 v 17:50 |  Proč... ?
Celkem aktuální téma, když je zima, tak sněží(teda většinou)

Jenže proč padá sníh? Předložím vám pár mých ( originálních ) nápadů.
1) Žabistický sníh
Jak všichni víme z učení o žabismu, Žába vše vytvořila. Bylo jí ale hrozně smutno a navíc byla naštvaná na Boha, že vytvořil zlé lidi, kteří jí zničili šneky. Proto vzala vodu ze všech jezer, řek a moří a rozhodla se že na lidi seště pohromu. Ti to však přežili. Byl to pouhý déšť. Tak se Žába rozhodla vodu zmrazit a hodit na lidi kus ledu. Jenže Bůh něl svoje výtvory moc rád, tak padající led roztříštil na spousty malých částí. Žábě se sníh okamžitě zalíbil tak každý rok provokuje Boha ledem. Takže díky Žabko :)

2) Anděli z nudy. Andělé - stvoření která žijou na nebi - obvykle spí na obláčcích. Teď je vedlejší jestli to jsou opravdoví andělé nebo jenom nějaké příšerky.
 Každopádně žijou na obláčcích které když jsou plné soli, nebo vody prasknou. No a když si anděli dělají oheň, tak ten se smísí s deštěm a celá smíchanina zamrzne. Že to neodpovídá fyzikálním zákonům? No a co? Kdo se na to ptá? Těm andělům je to jedno, i tomu sněhu, který je rád když může padat na malé rozzářené tváře dětí.

3) Mrazík. Ano ani tady nepřijdou pohádky a svůj díl. Mrazík starý pán, který chodil se svou hůlí Mrazilkou a vše čeho se dotkla zmrzlo. Ale jak může zmrznout sníh, vždyť než si Mrazík všimne že prší bude pozdě aby to zmrazil. Opověd je jednoduchá. Vidí do budouctnosti. Nečejkete žádnou suprovou moc jako má Alice ze Stmívání. Náš Mrazík vidí pouze zítřejší počasí, takže pokud vidí že v šest hodin začne pršet a už nadešel čas zimy nastaví si budík a probudí se. Vezme svou Mrazilku a tou zmrazí nebe, přes které déšť pronikne, ale zmrazí se. Takže sněží.

4) Sněží protože je zima. Tohle je prostě jednoduchá odpověd na jednoduchou otázku.

5) Sněží, protože sníh máme rádi. Ano, mraky mají tajnou komoru ve které mají uchovaný led, který vždycky pustí ven, když nachází zima. Mohou se pak těšit s našich šťastných úsměvů a nadávajících lidí, kterým podklouzla noha na ledu. Mimochodem tohle se mi stalo několikrát a NIKDY jsem na zimu ani na sníh nenadávala.


Každopádně ať sněží proč sněží buďme za sníh rádi. Přichází jednou do roka ( chudáci lední medvědi ho mají pořád, to by mě asi nebavilo) a je vždycky krásně bílý, teda alespoň do té doby než ho výfukové plyny přebarví do černa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 11. června 2011 v 9:28 | Reagovat

Žabistický je nej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama