Vzpomínka

22. ledna 2011 v 18:45 |  Vyvolený
 První část mé povídky, doufám že zaujme a bude se líbit.

Rozčilením házel všechny věci co mu přišly do ruk na zem. Proč, proč, jeho matka, otec a teď i milovaný kmotr Sirius, proč musel všechny zabít a kvůli čemu? Pro nic jen kvůli němu kdyby ho byl Voldemort zabil už ten večer mohli všichni žít, jenže on musel přežít aby všechny ztratil. Harry se pomalu začal uklidňovat přestal rozbíjet věci a zastyděl se za ten nepořádek, který udělal v kruhové místnosti, zastavil se a tázavě se podíval do půlměsíčkových brýlí Albuse Brumbála. Jen pokynul Harrymu aby přišel ke stolu kde měl již nachystanou myslánku. Ocitli se v hostinci u Prasečí hlavy, Brumbál (o nic moc mladší než součastný) seděl za stolem naproti němu seděla osoba ve které okamžitě Harry poznal profesorku Trelawneyovou , která učila jasnovidectví a jemu neustále předpovídala smrt. Harry byl přesvědčený že to byla šejdířka dokud on sám neslyšel z jejích úst opravdovou věštbu. Brumbál - ten součastný - mu sdělil že byl na přijímacím pohovoru
" ze začátku sem si myslel že je to podvodnice, jenže pak … !"
 odmlčel se,
" pozorně poslouchej Harry"
....
" Ona ?! , Vy?! Proč?! ! "
 " Ano je to přesně tatáž věštba, která se dnes rozbila já měl štěstí že jsem ji slyšel, ale bohužel měl štěstí i někdo jiný…"
 "Voldemort "
 "Ano Harry měl tam špeha jenže ten naštěstí slyšel jen to kdy se má osudné dítě narodit, samozřejmě že ho to znepokojiloa okamžitě přišel podat svému pánovi zprávu."


Snape okamžitě "běžel" ke svému pánovi (samozřejmě že se přenesl)
"Můj pane nesu zlé zprávy"
 Voldemort se otočil a něco zasyčel na Naginiho, který se , ač nerad od svého pána odplazil.
"Byl jsem na výzkumu, špehoval Brumbála jak jste přikázal"
"Jistě, osobně si myslím že by měl být starouš opatrnější potom co mi upřel to místo si chodí do Prasečí hlavy jen tak sám ..."
"Ale on nebyl sám můj pane , byl tam s nějakou ženou slyšel jsem že je to vnučka té slavné věštkyně Trelawneyové - Sibyla , Brumbál hledá učitele na jasnovidectví, normálně si povídali a už to vypadalo že Brumbál odejde, když v tom ta žena promluvila divným hlasem , byla to předpověď samozřejmě, a v jejích slovech bylo něco co jsem vám musel přijít říct. Ke konci července se má narodit chlapec, který, který vás zničí."
"Máš nějaké informace z řádu?"
"Ano pane doslechl jsem se že se mají narodit dva podezřelí"
Voldemort se přinutil k úsměvu při slově podezřelí a chladně se zeptal Snapea
"komu?"
"Longbottomovým"
"Hmm ano ano nemůžeme je polapit ani ty druhé předpokládám že to jsou Potterovi že ano?" Snape mlčel nechtěl aby se něco stalo Lily jeho Lily.
"Snape že ano?!!"
"Ano pane"
"Musíš je špehovat Brumbála nech v Bradavicích na něj stejně nemůžeme, Snaž se zjistit co nejvíce informací"
"Ano pane"
Dokončil svůj rozhovor Snape uklonil se a přemístil.


 Slíbená první část povídky, doufám že se bude líbit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama