Padouch jménem Hlemýžď

15. února 2011 v 17:48 |  Informace o nich
Jednou někdo pronesl ( konkrétně naše profesorka v hodině bioly), že šnek není, neexistuje. To mě samozřejmě donutilo k zamyšlení.Co když to je právě naopak, šnek je a to co nemá existovat je hlemýžď.


Hlemýždi samozřejmě jsou, ale je jich opravdu málo, šneci jsou prostě lepší z čehož se dá jasně vyvodit, že hlemýždě bychom mohli zařadit asi na úroveň slimáka.Pozor také na rozdíly.Šneků máme několik druhů od obyčejných až k úžasným kobliháčům či nežabistickým bezďákům. Hlemýždi žádné druhy nemají , je jen jeden stereotypní hlemýžď. Ten nemá žádné krásné oči, usmívající se tvář a skroucenou ulitu, je prostě obyčejný. Něktreří lidé jsou tak pošetilí, že si ho často pletou s obyčejným šnekem, ale jak už jsem podotkla je mezi nimi spousta rozdílů.

Takže pokud uvidíte na zahradě šneka/hlemýždě pozorně se podívejte jestli má oči a krásný úsměv, pokud ano tak vás potkalo štěstí a máte na zahradě šneka!!!

A Proč se jim vlastně říká šneci? 
Hlemýžďům  sde začalo říkat šneci po události kdy  lidé uviděli toho skutečného šneka a mrzelo je že hlemýždi nemají typický šnečkovský vzhled, proto jim také začali říkat šneci. Jenže těm opravdovým to není jedno nelíbí se jim ( ani nám) jak se tady zostozují.Ve škole se musí říkat hlemýžď, protože je to správné pojmenování tvora, který se šnekem nemá nic společného. Nevzdávejme se, ale naděje bojujme za práva šneků! Hlemýždi stejně jen škodí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Šnek/Hlemýžď

Šnek! 88.9% (8)
Hlemýžď! 11.1% (1)

Komentáře

1 Traktůůrek Traktůůrek | Web | 15. února 2011 v 19:53 | Reagovat

Ano. Sláva šnekům! Ale Nesrovnávej hlemýždě s chudákama slimákama. Oni přece nemůžou za to, že jsou slepí a nosí černé brejličky.

2 Šnečkovská Šnečkovská | Web | 16. února 2011 v 15:30 | Reagovat

[1]: Hlemýždi jsou pod slepýma slimákama jinak by to ani nešlo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama