Štěstí v neštěstí

25. února 2011 v 19:07 |  Jednorázovky
Taková kratší jednorázovka, která se v mé hlavě zdrodila ve chvíli kdy jsme dostali za úkol vymylet úvahu na téma štěstí. Tato povídka dopadla o hodně lépe.
Doba: Začátek sedmého roku v Bradavicích ( ve kterém trio samozřejmě chybí, protože hledá viteály)

Už pošesté se chystala nastoupit do spěšného vlaku, který ji měl zavést do Bradavic, miĺovala to místo, jenže letos to bude vše jiné. Nachvíli zauvažovala, kdo vlastně bude jejich nový ředitel? Měla by to být přece profesorka McGonagalová, ale to si Voldemort nenechá líbit. Tak ráda by věděla co se děje. Co se s ním děje, naposledy ho viděla jak se s Hermionou, její nejlepší kamarádkou a Ronem přemiťují ze svatby při útoku smrtijedů. Bylo to strašné, tolik štěstí, lásky a vmžiku je všechno pryč, hrozný povyk, hosté utíkají smrtijedi přicházejí. Jsou všude a nepochybovala o tom, že jich bude ještě více, budou ji provázet celý školní rok.
Určitě bude nejhorší z těch co zažila.
" Ginny jdeš si sednout?"
" Promiň neviděla jsem vás, tak jak se máte vy dva?"
Obrátila se se svýmn dotazem na Lenku a Nevila. Oba se jen zamračili, nebylo obvyklé vídat Lenku zamračenou, vždycky se snažila dívat se na věci optimistycky, ale tentokrát to už opravdu nešlo. Bylo jedenáct, vlak vyjel z nádraží a vydal se na svou každoroční jízdu do Bradavic. V celém vlaku panovala chmurná atmosféra, krom zmijozelských kupé, kde se všichni bavili a veřejně se hlásili k pánovi Zla. Ginny se vrátila k myšlenkám z nádraží, nikdy nezažila klidný rok. V prvním ročníku ji unesl Tom Raddle do Tajemné komnaty a nebýt jeho už by tady neseděla. Při vzpomínce na Harryho ji vtekly slzy do očí, co s níim asi je? Myslí na ni? Ona na něho ano, nikdy nepřestala. Chodila se spousty kluků, vše kvůli němu aby si ji všimnul, ale pozdě, teď se někde snaží zničit Voldemorta, alespoň v to doufala.
Přijeli do hradu vše probíhalo jako za starých časů pokud ovšem pomineme fakt, že mají tři smrtijedy v hradu. Snape, ten který zabil Brumbála, ten ktereý byl vždycky s nimi, ten který je zradil, ten že má být ředitel! Její nebelvírská povaha se začala vzpouzet. Tento rok určitě školní pohár nevyhrajou. Ale to už dávno není tak důležité ne od jejího třetího ročníku. Konal se turnaj tří kouzelnických škol a Voldemort opět povstal. Noční můra všech kdo věděli že se vrátí se splnila. A další rok? Umbrigová, nikdy by si nemyslela, že by mohlo být něco horšího. Ale smrtijed na obranu proti černé magii? To to rovnou mohou přejmenovat na Černou magii.
" Ginny to je úžasné, mělo mě to taky napadnout, musíme dál vědet Lence a pak všem z Brumbálovy armády, máš ještě schované falešné galeony? Myslím že by nám to usnadnilo práci. "
Nevil byl z Ginnina nápadu, obnovit funkci Brumbálovy armády velmi nadšený, stejně jako Lenka. Všichni členi, hlavně ti z nebelvíru byli pŕo. Scházeli se čím dál tím častěji.
Ginny měla skvělý pocitz, pokračuje v tom co začal Harry, určitě by na ni byl hrdý za tó jak se nenechá skopnout na zem, zato jak bojuje. V posledních dnech pociťovala čím dál větší dávky adrenalinu, učit se za zády smrtijedů obranu proti tomu čemu je učili oni. Byla na sebe hrdá. Cítila se šťastná, nebyla mezi nejlepšími, ale mohla toho hodně naučit, mohla by se stát učitelkou, pokud by... Ano pokud se Harry vrátí živ a Voldemort padne pak se možná stane učitelkou. To štěstí z ní pro dnešní den vyprchalo, musela na něj myslet, milovala ho a on miloval ji. Chtěla ho zpátky u sebe, jen pro sebe.
Další den začínala s úsměvem, mají další zkoušku, další setkání v komnatě nejvyšší potřeby, Brumbálova armáda opět bojuje. Zvláštní jak se někdo může i v těchtro chvílích cítit šťastný, ale ona to dokázala, bojovala, za Brumbálovu armádu, za Bradavice, za sebe a Harryho, za jejich společnou budouctnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 27. února 2011 v 3:52 | Reagovat

Jeee, tak tohle se mi líbilo. Moc líbilo... Zaujal mě ten nápad. KDyž čte člověk povídku ze sedmého ročníku - je to buď o Triu mimo Bradavice, AU - kdy se porušuje základní děj kánonu, popřípadě, jak potom znovu nastoupili do školy /to já ráda, je to taková  moje nejúnosnější možnost, jak dodržet kánon a mít je ve škole/, ale nikdy jsem nečetla nic, co by bylo o postavách, které v Bradavicích byly... a ještě k tomu pocity Ginny, která takhle přišla o kamarádku, nejbližšího bratra a přítele, moc hezký...

už jen za ten nápad ti tleskám a za zajímavě napsnou povídku dvakrát tolik

2 prasenaporazce prasenaporazce | Web | 27. února 2011 v 15:24 | Reagovat

[1]: Oh, Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama