Zelená je tráva

26. února 2011 v 13:28 |  Ostatní
A fotbal to je hra a Lipina nám zase zase vyhrála!!

Ano správně řeč bude o tom nejlepším fotbalovém týmu na světě, Fotbal Frýdek-Místek.
Tolik jmen a stejný tým
Našemu milovanému Frýdku, se také jinak říká Válcovny plechu, Lipina, Lipinka určitě jste slyšeli alespoň o jednom, protože jsme velmi známí. Hrajeme druhou ligu , pro ty kdo se v tom moc neorientují je Gambrinuska ( Baník, sparta,..) první liga, a pak druhá a tam hraje naše Lipinka. Minulou sezonu jsme skončili třetí a tuto budem úplně nějlepší ( to už sice jsme, ale jen pro připomenutí)
Co se všechno dozvíme se šály.
Já jako správný fanoušek vlastním F-M šálu je na ní pár užitečných informací. Mezi ně patří název celého klubu- Fotbal Frýdek-Místek a už výše zmíněná přezdívka Lipina. Na straně s Lipinou nalezneme datum založení 1921 a na té druhé roky 1976-1977, kdy jsme byli účastníky první ligy ( myšlena gambrinuska). A samozřejmě nechybí na koncích ani znak.Šálička má samozřejmě kromě fandění i jiné využí, je velmi teplá, což námn poslouží v těchto chladných dnech jako ochrana před mrazem a zárověň podporujeme Lipinu i když nehraje.
Stovky
Ano Stovky náš milý stadion, na kterém se dá koupit šálička,ale i spoousta jiných předmětů, jako hrněček, kšiltka, přívěšek na klíče, visačka do auta, lžíce do bot, nebo ponožky. A se všemi těmito věcmi se chodí fandit.
Co křičíme
Samozřejmě máme své povzbouzející pokřiky, které (hlavně) vykřikuje kotel. Lipinááá, Válcovny plechu, Chceme gól , chceme gól a po každém vítězném zápase zpívají předělanou okolo Frýdku. Okolo Frýdku cestička, okolo Frýdku cestička a na ní se zelená a na ní se zelená travička. Když jsem šel po ní jedenkrát, když jsem šel po ní jedenkrát, viděl jsem tam Váĺcovny viděl jsem tam Válcovny pěkně hrát. Válcovny hrály vyhrály, Válcovny hrály vyhrály a ti naši soupeři a ti naši soupeři prohráli. Jooo Lipina.
Hrajeme nejen fotbal
Lipina je samozřejmě ten nejlepší fotbalový klub, proč nehraje teda větší soutěž? Protože jí to za to nestojí, ona nás má ráda a my máme rádi ji, takovou jaká je.Samozřejmě hraje i hokej, basket, tenis, a další sporty. proč? Protože se můj taťka jednou díval na hokej (už nevím mezi kým, ale naši nehráli) A tak jsem se ho zeptala kdo hraje, on mi odpověděl a já protože mi to bylo jedno jsem řekla že Lipina stejně vyhraje. A víte co? Vyhrála a to přesto že nehrála.
Fotbal Frýdek- Místek je prostě nejlepší a vždycky bude takže LIPINÁÁ.

Znak na šáličce pro pokochání:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Fandíte Lipině?

Ano je nejlepší! 40% (6)
Je mi to jedno. 26.7% (4)
Ne je hrozná! 20% (3)
Co to je? 13.3% (2)

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 27. února 2011 v 11:33 | Reagovat

Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama