Kapitola 1

15. března 2011 v 18:54 |  Vyber si mě


První kapitola, která je absolutně o ničem, ale myslím, že později se vám bude hodit. Takže šupky dupky do čtení a doufám že se bude líbit.

"A nyní můžeme přistoupit k hostině dobrou chuť."
Dokončila svůj poněkud zdlouhavý projev profesorka McGonagalová. Všichni se odebrali do svých společenských místností a studenti osmého ročníků nebyli výjimkou, heslo bylo prosté "osmý ročník". Vstoupili do společenské místnosti, která byla zařízena vbéžových barvách, aby si nikdo nemohl stěžovat, že mají ji mají kolejovou ( červenou, zelenou,…). Bylo tam pět dveří, na pravé straně pokoje dívek Hermiony a Cho Changové. Nalevo byli pokoje chlapců, Harryho, Ronův a Draca. Všichni se moc podivili, když uviděli posledního chlapce, jak nastupuje k nim do kupé, které bylo vyhrazeno pro osmý ročník. Úplně vzadu v místnosti se nacházely ještě dvoje dveře do koupelen, jedna vyhrazena pro dívky, druhá pro chlapce.
První večer začali samozřejmě oslavovat, nemuseli brzo vstávat. V deset hodin měli domluvenou první oficiální hodinu s profesorkou Mc Gonagalovou, která jim měla vše přiblížit. Ale všichni už zhruba věděli, jak to bude. Hodiny budou mít jen několik dní v týdnu, kdy mají profesoři volno, většinou se budou muset učit sami a profesoři je budou pak pouze zkoušet. Ovšem starosti s učením teď opravdu mohli hodit za hlavu a bavit se, dokonce i Draco si vzal pár skleniček ohnivé whisky.
Ráno se všichni, ať s menší či větší kocovinou dostavili do učebny přeměňování, kde jim profesorka McGonagalová rozdala rozvrhy. V pondělí začínali přeměňováním, na které si je mohla vzít ředitelka i když tento předmět už nevyučovala. Následovala dvouhodinovka lektvarů, Snapea určitě nepotěšilo, že přišel o své dvě hodiny volna. Poslední hodinou bylo bylinkářství. Ve středu měli obranu proti černé magii dvě hodiny, kdo je vlastně bude mít? Péče o kouzelné tvory a jasnovidectví /runy. V pátek je čekaly lektvary, tentokrát naštěstí jen jedna hodina, potom přeměňování, kouzelné formule a obrana. Úterý a čtvrtek měli volné na samostudium, jak jim vysvětlila profesorka McGonagalová.
Celý týden uběhl rychle a nastal víkend. Ráno se všichni sešli ve společenské místnosti, všichni kromě Draca. Nikdy s nimi moc nebyl, ano tu a tam prohodil pár slov, ale většinou zůstával ve stínu, uvědomoval si že není ve společnosti hrdinů moc vítaný, škoda pomyslel si, mohlo by to bát celkem prima. Ne nesmí na to myslet, to by přeci nešlo, jak by se na to tvářil jeho otec? Co mu záleží na otci, už dávno nemají takové postavení jako dřív, možná že kdyby se vzali, dostali by zpátky své místo ve společnosti. Musel si dát ledovou sprchu, hned.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Traktůůrek Traktůůrek | Web | 16. března 2011 v 9:48 | Reagovat

Hem. :D Nezačíná to vůbec špatně. :) Jenom prosím prosím. Jsem puntičkář, co se týče stylizace textu. Hoď pod perex ještě jeden enter. :D A asi tam máš chybu: " Snapea určitě nepotěšilo, že přišel o své dvě hodiny volna" Opravdu tam má být Snape?

2 lucrecia lucrecia | Web | 16. března 2011 v 9:50 | Reagovat

Zčíná to zajímavě. Jsem ráda že se to tak odsípá, většinou mě moc nebaví ty uvodní kapitoly kde se všechno zbytečně do detailu popisuje, ale tady to bylo tak okorád. Doufám, že Draco tam bude hrát velkou roli, protože ho mám nejraději. A je vážně teď ve zvláštní situaci, takže by to pohlo být hodně zajímavy jak se s tím popore. Jen takový malý detail, máš tam pár chyb, takže jsem tu předposlední větu musela číct třikrát než jsem pochopila že místo vzali tam má být asi vzdali.Já vím mě takovy drobnosti (i mnohem větší) taky často unikají a proto tu máš čtenáře, aby tě na to upozornili.

3 Šnečkovská Šnečkovská | Web | 16. března 2011 v 17:08 | Reagovat

[2]: Asi se to nezdá, ale opravdu tam má být vzali :) To pochopíte později :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama