Kapitola 3

30. března 2011 v 19:48 |  Vyber si mě
Další kapitola, omlouvám se že to trvalo tak dlouho, ale prostě jsem nemohla vymyslet pokračování. No, ale je to tady a já jsem za to ráda, příští díl očekávejte tak za týden ( stejně tak i u Co mělo být zapomenuto ;) ) Přeji pěkné čtení.


Ginny
" Ginny nechceš už jít taky spát?"
Otázala se své kamarádky Ria( AUTP) .
" Ještě nejsem unavená, ale klidně si už zhasněte."
" No jak chceš, pojďte už spát."
Promluvila Ria ke svým zbylým dvou kamarádkám, ty jen přikývly a lehly si na své postele. Ginny pořád stála u okna, dívala se ven, na jezero, vzpomínala na ty chvíle s Harrym jak se procházeli onou pěšinkou, kde teď , ač už bylo po večerce, viděla procházet se jeden pár. Nevypadalo, že jsou spolu nějak dlouho, spíše ten jeden chtěl poznat toho druhého " blíže". Ginny se pousmála, při vzpomínce na jejich první rande, Harry byl tak nervózní a všechnu práci oddřela ona, ale stejně to stálo za to. Ale stálo to i za to co teď musela prožívat?
Byl to moc pěkný pár, kdoví co Harrymu přeskočilo v hlavě že se k Ginny nevrátil, je mi jí tak líto, opravdu ho milovala on ji. Ale někdy ani toto nestačí. Ukápla jí slza a myšlenky na Ginny propůjčily místo vzpomínkám na Deana.
Proč mi to jen udělal? Co jsem mu udělala, že teď musím trpět, každý se na mě dívá jako na tu co nebyla "vyvolenému" dost dobrá a přitom ještě před závěrečnou bitvou si všichni mysleli, že když Harry vyhraje, a oni v to doufali, vrátí se ke mně, už i Cho začala akceptoval jejich vztah. Byla jsem tak bláhová, že jsem si myslela, že spolu můžeme být šťastně až do smrti? Že můžeme mít tři krásné děti, velký dům co týden mít návštěvu Weaslyových, která by se skládala z Rona, Hermiony a jejich dětí? Asi ano, i oni se rozešli, už jim to spolu neklapalo, to viděla i ona, ale přece jenom měli snahu zkusit to. Posmutněla, nechtěla vzpomínat na ten den, v jistém slova smyslu to byl den velmi veselý, pán zla padl, všichni to oslavovali a vzdávali úctu mrtvým, těm, kteří se za ně nebáli položit své životy a samozřejmě Harrymu. Najednou byl ještě více slavný než předtím a ji, Ginny odhodil jako kus hadru.
Asi nemá smysl se kvůli tomu trápit, přece jenom na ní nezapomněl, požádal jí o pomoc při vedení Brumbálovy armády, a ona mu na to s radostí kývla. Už se těší na první společnou schůzku, která bude v pátek místo třetí hodiny, místo jejich hodiny obrany. Tušila, že to nebude nic moc, ale přece alespoň něco. Uvidí Harryho. Přece jenom má celý školní rok na to, aby ho mohla získat zpět.

Ve společenské místnosti osmého ročníku
" Tak co budeme dělat?"
Opakoval už poněkolikáté Harry, aby se domluvil s Hermionou na lektvaru který spolu budou připravovat. Ostatní studenti osmého ročníku byli sami, ale Snapea postihl asi závan lítosti a dal Harryho na starost Hermioně, které vždycky lektvary šly. Hermiona měla připravený lektvar, který by chtěla dělat, a teď byl nejlepší čas s ním přijít.
" Harry a co Amorův šíp? Je to velmi složitý lektvar, určitě bychom s ním uspěli."
" Já nevím, ale tak nápad je to dobrý, pokud nic jiného nevymyslíme, uděláme ho. Teď jestli ti to nebude vadit musím udělat úkol do formulí."
Její plán vyšel, pochybovala o tom, že by Harry byl schopen vymyslet něco jiného, no a tak když už budou dělat ten lektvar, tak si při té příležitosti, ponechá malou "památku" na jejich společnou prací a nechtěně ji ujede ruka nad Harryho nápojem, on samozřejmě nic nepozná.
" Rone, dem na to?"
" Jasně, potkal jsem Draca, šel do knihovny prý máme udělat každý první čtvrtku, on udělá ten zbytek."
" Vážně? No dáme se tedy do toho."
Tohle od svého spolusedícího opravdu nečekal, obzvláště, když to byl Draco. V učebně formulí, je profesor Kratiknot rozdělil na chlapce a dívky, chlapci seděli ve předu v lavici se třemi židlemi, která byla zvětšená kouzlem a dívky za nimi v obyčejné lavici. Psaní úkolu jim nezabralo moc času, měli pouze udělat referát o nějakých kouzlech, které znali, tak aby to pochopili mladší studenti ze čtvrtého ročníku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 30. března 2011 v 22:14 | Reagovat

Chudák Ginny, teď si to vážně vysvětliva skvěle, jak se musela asi po tom všem cítit. Už se těším na další kapitolu

2 Emily Emily | Web | 2. dubna 2011 v 22:37 | Reagovat

:-( sem zvědavá jestli to Harrymu do toho pití naleje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama