Třetí patro

1. března 2011 v 17:04 |  Jednorázovky
Ano ano je to tady, Kamilka si sedla a zse psala. Opět se jedná o povídku ze sedméhjo ročníku, ale už v momentu kdy je trio na hradě a hledá diadém. Pěkné počtení.

Musí ho najít a zničit, pak už zbyde jen had a bude ho moci zabít. Harry se zastavil před pohyblivým schodištěm, kam teď?
V tom ho to napadlo, třetí poschodí. Vydal se těmi dveřmi jako tenkrát v prvním ročníku, teď už tam, ale nebyl pes, který by hlídal padající dveře, nebyla tu rostlina, která by ho zachytila, nicméně po pádu se mu nic nestalo. Nebyly tu ani poletující klíče, dveře byly otevřené, šachy zmizely, byly tu pouze dveře vedoucí do místnosti, kde bývaly lektary a černý oheň. Jediné co zůstalo bylo velké zaprášené zrcadlo, zrcadlo z Erisedu. V tomto zrcadle Harry poprvé uviděl své rodiče, pomocí něho získal kámen mudrců a zachránil jej před Voldemortem. To jméno ho vytrhlo ze zamyšlení, musí najít ten viteál. Co když bude v tom zrcadle? Co když právě proto sem Voldemort Quirrella dotáhl. Postavil se před zrcadlo, neviděl jen své rodiče mezi nimi byl i Sirius, Lupin, Tonksová s jejím dítětem a on s Ginny, která držela za ruku malého chlapce, chlapce stejného jako b yl ten, který tady stál před šesti lety. Byl to jeho syn, Harry se pousmál, tohle nikdy nebude mít. Obraz se rozplynul. Harryho to velmi polekalo, ale za chvíli naskočil jiný obraz.
Žena klepající na dveře, ne to nemohla být pravda, byla to Voldemortova matka. Byl to den, kdy porodila Voldemorta, tehdy to byl ještě Tom a nikdo z nich nevěděl, že se z něho stane Voldemort. Obraz se přiblížil, stála tam stará žena, nejspíše vrchní opatrovatelka v sirotčinci a zdravotní sestra, která se skláněla nad, bezpochyby už mrtvou ženou.
"Jsou mrtví, oba nemohla jsem nic dělat"
"Chudák ženská."
Obraz se rozplynul, uviděl Bradavice, svého otce a matku. Byli spolu, všichni se tvářili vesele, ne tak jak by se měli tvářit, když venku zuřil boj.
Další obraz, svatba jeho rodičů, byl tam Sirius a Červíček, při pohledu na onoho muže se ho zmocnil vztek a zrcadlo jakoby to vycítilo, přiblížilo se na jeho (holé) levé zápěstí. Nic, neměl tam znamení, co to mělo znamenat? Přeci tehdy už byl smrtijedem.
Další obraz, veselá rodina sedí v obývacím pokoji i s malým kloučkem. To je den kdy zemřeli, pomyslel si Harry, ale proč mu to zrcadlo ukazuje? Ozvalo se zašramocení dveří, Voldemort, jde si pro něho. Ovšem místo Voldemorta vstoupil Sirius, Lupin, Pošuk, Brumbál, Longbottomovi a Červíček. Všichni se smáli.
" Jdeme se podívat na malého Harryho"
Oznámil udivenému muži Sirius.
"A vzali jsme s sebou i Nevilla, určitě si budou rozumět."
Oba chlapci si ihned začali hrát, dospělí se smáli a bavili se. Harry stál nevěřícně před zrcadlem, že by to byl jiný den? Vždyť na nic takového se vůbec nepamatoval, na Brumbála v jejich domě, ani na to že si hrál s Nevillem. Jeho zrak opět padl na Červíčka a zrcadlo instinktivně přiblížilo na levé zápěstí. Zase nic, Harrymu to vrtalo hlavou. Zrcadlo proto pustilo další obraz.
Na něm byli jeho rodiče na nádraží, doprovázeli svého syna do Bradavic. Byl tam s nimi i Sirius a opodál Neville.
" Zlato, kdyby se cokoliv stalo tak nám napiš ano?"
" Neboj mami."
Ohradil se na ženu chlapec, věnoval ještě každému úsměv a nastoupil do vlaku.
"Neboj Lily, on si poradí."
" Já se nebojím, jen mám strach, že bude jako ty."
Při těchto slovech se oběma vykouzlil na tvářích úsměv, vzpomínali na stará bezstarostná školní léta.
vlak odjel z nádraží a další obraz.
Mladý muž oblečený v černém se díval na svou vyvolenou v nádherných bílých šatech. Byla to Ginny a jejich svatba. Byli tu všichni, matka, otec, Sirius, který mu šel za svědka. Ron, Hermiona, Lenka, i Tonksová s Lupinem a Tedym.
Obraz skončil, před Harrym se objevil jen jeho odraz. Tak takové by to mohlo být kdyby Voldemort nežil, bezstarostné, všichni by tu byli. Pozorně se zadíval na odraz, za sebou uviděl známou stěnu v sedmém patře. Komnata nejvyšší potřeby.
"Díky, za všechno co jsem mohl vidět, teď ho musím zničit, ať mohou všichni mít život bez Voldemorta." Zašeptal do prázdna a spěchal do komnaty nejvyšší potřeby, kde byl schován poslední viteál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dorea Dorea | Web | 4. března 2011 v 23:11 | Reagovat

tak tohle se vážně povedlo, dobré vážně moc pěkné, tyhle povídky alá vyplnění mezer příběhu od Rowlingový mám docela ráda a tahle je vážně pěkná, díky

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 10. března 2011 v 23:16 | Reagovat

je to vážně skvělý, souhlas s Doreou :), vyplňovačky jsou skvělá volba - okamžitě uvedou člověka do děje, doplní to, co čtenáře kánonu zajímá, a nikdy neurazí.... co víc, když jsou originální a zajímavé jako tahle, tak ještě nadchnou

3 Emily Emily | Web | 31. března 2011 v 23:14 | Reagovat

WOW.. vážně to zapadlo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama