Černobílý svět

16. dubna 2011 v 22:13 |  Ostatní
S barevnou kytkou uprostřed.


Že je to blbost? Ne ní, přesně takhle vypadá mé tisíci dílkové puzzle, které jsem měla, ještě koncem minulého roku, snahu složit.
Bylo celkem lehké, měla jsem toho už celkem hodně, ale pak se mi to nešťastnou náhodou podařilo zničit, opravdu mě to štvalo,chtěla jsem z něho mít krásný složený obrázek.No a místo toho leží puzzle na knihovně ve svém obalu, koukám se na něho a říkám si jaké je to divné, všude samé černobílé kočky a uprostřed jen jedna barevná květina.
Bylo by zvláštní nevnímat barvy, vidět svět jen černobílýma filmovýma očima.
Mně osobně by se to vůbec nelíbilo, mám ráda barvy a nejvíce černou. Tak co melu, že by se mi to nelíbilo? Chyběl by mi ten dojem té černé, bylo by jí všude hodně a tak by mi přoišla normální, takhle je to místo kam se mohu uklidit, místo, kde se nic nezašpiní. Černá barva mi nepřipadá ani depresivní, ani smutná, či jinak negativně působící. Je to prostě černá. Hodně velký podíl ne mém vnímání černá má jistě má malá metalová dušička, která si v černá přímo libuje a nemá moc ráda bílou.
Bílá je v celku fajn, ale nevydržela bych mít třeba bílou stěnu, je to takové divné, napadají mě u toho nejrůznější, povětšinou smutné scénaře, nebo ještě hůř, se mi do mysli vrací bolestné vzpomínky. A když si pak říkám, kolik jsem toho mohla udělat jinak, abych těď byla...
Byla šťastná, ovšem o mých pocitech to není, ale nejsou barvy právě o těch pocitech?
Na světě existuje tolik odstínů a každý je vnímá jinak a abych o tom mohla psát, musela bych se každého člověka zeptat, no a tolik jazyků, to ani google neumí.
No, ale přece jenom, už jsem ten článek začala psát, a nemůžu toho jen tak nechat, proto vám sem napíši mé pocity o barvách, které pro mě mají nějaký zvláštní, většinou citový, význam.
ČERNÁ
O té už jsem se bavila na začátku, má pro mě symbol klidu, pohody smíření, ale také něčeho co nikdy nekončí. Pro mě není den kdy bych na sobě, popřípadně s sebou, neměla nic černého, něco co by mi připomínalo co můžu mít.
FIALOVÁ
No touhle barvou jsem ještě nedávno hrozně žila, pořád máte šanci mě uvidět v mém oblíbeném fialovém tričku s příšerkama.
Co vlastně pro mě znamená? Nikdy jsme nad tím moc nepřemýšlela a teď jsem si tím vyhopala hrob, ale já bojuju až do samotného konce a jen tak se nevzdám,z toho hrobu se dostanu.
Pořád mi v hlavě svítí ten fialový plamen naděje, ještě není konec, ještě toho můžu tolik napravit, ale stihnu napravit všechny věci, které napravit potřebuju? To světlo věří, že ano, ta naděje v květech mé oblíbené květiny, lilie.
ZELENÁ
Ano zelená je tráva a fotbal mám ráda, i když teď vážně hrajou hrozně.
Zelená je úžasná, ten pocit vidět čerstvou zelenou trávu po dešti, nebo stromy, všude je to tak svěží a nádherné, takové klidné a pohodové. Ano zelenou bych mohla přirovnat k pohodě, k pohodě, kterou pro mě symbolizuje.
MODRÁ
Jedna z barev lipinky, někdy může být klidná a osvobozujcí, ale to jenom ta světlá. Já mám radši sytější modrou, takovou tu skoro mořskou, která je pro mě něco jako živel, vždycky se může utrhnout, je to ta vzpurnost, která drží na provaze, ale má chuť jít do světa, provalit se. A musím se k tomu přiznat, čím dál častěji jí dovoluju malé procházky, které se k mé vůli, či nevůli, začínají protahovat, až se jednou úplně utrhne bude se mnou konec.
No snad tak úplný ne, ještě je tu přece fialová naděje.
Krásné zakončení, všechno je to jeden dlouhý nepřetržitý řetězec barev, jen je mi trochu líto, že někteří pro nedostatek času, nemají čas si jich všímat, všímat si té nádhery, toho světa.
Jsou jen otroci něčeho čemu se říká život, jenže když se od něho osvobodí co jim zbyde? Žít na nádherné zelené louce, kde nemají co jíst, kde je jim zima? Neměli by přeci jen lepší na onu louku zajet někdy o volném čase? Teď sedí je jim zima a říkají si,
" kdybych se tenkrát nezdržoval tou barvitou přírodou, nemusel bych jí teď mít kolem sebe kupu."
No a to je konec mého zamyšlení, proč jsem to vlastně napsala, Jsem s tím hrozně nespokojená, ale stejně to uveřejním, potřebuju klid, vážně.
Ale před ním bych na vás měla otázečku, jakou máte rádi barvu? A jaký je váš názor na barvy, které jsem zde zmiňovala?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kamiteri kamiteri | Web | 16. dubna 2011 v 22:37 | Reagovat

zajímavý článek..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama