Kapitola 4

8. dubna 2011 v 16:24 |  Vyber si mě
Další kapitola, myslím, že to nepotřebuje komentář. Doufám, že se bude líbit.


Dnes už nemuseli nic připravovat, přeměňování bylo prozatím celkem jednoduché, bylinkářství taky. V péči o kouzelné tvory se většinou jenom toulali s Hagridem po pozemcích, nebo si dělali věci do jiných hodin. Jediný předmět, který ještě neměli byla obrana. Harry byl zvědavý koho budou mít, třeba nějakého bystrozora, nebo někoho z fénixova řádu? Ne o tom by přece věděl, kdo ví, koho nakonec dostanou.
První hodina Brumbálovy armády
Hlouček studentů, zapsaných jako zájemci o rozšířenou výuku obrany proti černé magii s názvem Brumbálova armáda, se shromáždil na chodbě v sedmém patře. Nikdo, krom těch pár vyvolených, kteří měli tu čest už v Brumbálově armádě být, nevěděl, proč tam jsou.
Mezi těmi vyvolenými stála i Lenka s Ginny a netrpělivě vyhlíželi Hermionu s Cho, které měly spolu s nimi otevřít komnatu nejvyšší potřeby, kde se konaly hodiny. Dívky zanedlouho dorazily.
" Tak jdeme na to. "
Prohlásila rozhodně Hermiona a přistoupila ke stejně, třikrát přešla tam a zpátky, a objevily se velké dveře.
"Prosím nehrňte se, na všechny zbyde místo! "
Vykřikovaly dívky, nebylo jednoduché studenty ukáznit, ale nakonec se jim přeci jen podařilo dostat je všechny dovnitř.
Seděli a něco si šeptali, dvěře se znova otevřely a dovnitř vcházel Harry. Jeho vstup měl stejný efekt jaký čekal ze všech stran se ozývali nejrůznější údivy žáků.
" Opravdu je to on! "
" Ten co přežil a zabil Voldemorta.!"
" Harry Potter!"
Při vyřknutí Harryho jména propukl v místnosti hlasitý potlesk. Harry došel až dozadu do místnosti a postavil se k nim čelem, tak aby na něj viděli.
První hodiny byla spíše informativní, Harry se chtěl ujistit v počet studentů, kteří budou na jeho lekce docházet a pokusil se je podle ročníků a podle schopností rozdělit do čtyř skupin ( nutno podotknout, že Brumbálova armáda byla přístupná až od druhého ročníku, vždyť prváci jsou rádi, že zvládnou Wingadium leviosa) Harry si pečlivě psal poznámky o studentech, které už vyzkoušel, samozřejmě se nedostalo na všechny, což ho mrzelo, ale profesorka McGonagalová jim povolila jen jednu hodinu přes vyučování, zbytek se holt bude muset dodělat potom. Harry si pomyslel, že je to celkem zábava takhle připravovat studenty. Vlastně začal přemýšlet, že by se místo bystrozorem, jak původně plánoval, stal učitelem obrany. Bystrozoři teď nemají stejně moc práce, když jim to Harry tak usnadnil. Zbývalo pochytat pár smrtijedů a to se obejde i bez slavného Pottera.
Zazvonilo, všichni studenti, na které se nedostalo smutněli, ale Harry jim řekl, že se mají zastavit po vyučování a pokud to bude dlouho trvat budou mít prodlouženou večerku a to se jim velmi zalíbilo.
Teď Harryho čekala jeho hodina obrany, konečně, opravdu byl zvědavý na učitele. Vešli do třídy kde byla jen jedna lavice Harry si sedl do prostřed v naději, že vedle něj bude sedět Ron. Mýlil se, jakmile přišla Cho s Hermionou posadily se vedle něho, a Ron aby nemusel sedět vedle Hermiony, sedl si vedle Cho, přestože to bylo naproti katedře. Když vstoupil Draco velmi se podivil nad zasedacím pořádkem, který si jeho spolužáci zavedli, ale jen zakýval hlavou a sedl si vedle Hermiony.
Zazvonilo, do třídy vstoupila postarší asi čtyřicetiletá žena.
" Vítám vás na hodině obrany proti černé magii, pro ty kdo mě neznají jmenuji se Cassandra Ginttonová . Jsme bývalá bystrozorka, rok jsem pracovala na ministerstvu a teď učím v Bradavicích obranu."
Harry si na ni moc dobře pamatoval byla u toho když jemu, Ronovi a Hermioně předávali Merlinův řád I třídy za chrabrost, odvahu, záchranu kouzelnického společenství i celého světa. Ten papír měl Harry schovaný někde na Grimauldově náměstí ve svém pokoji, kde spal. Bylo těžké se tam vrátit, všechno mu připomínalo Siriuse, ale zvykl si, navíc kam jinam by šel a dům je přeci jen jeho.
Myšlenkami se opět vrátil do třídy.
" Na tento rok máme velmi nabitý program i se zkouškami OVCE, no dlouho jsem se rozmýšlela čím začít. U sedmých ročníků opakujeme neverbální zaklínadla, která se jistě mohou hodit, přesto bych u vás raději začala štítovými kouzly, u kterých lze velmi jednoduše ty neverbální opakovat."
Začala od těch nejzákladnějších obraných kouzel, říkala, že je to jen pro ujasnění, Ronovi to připadalo spíš jako pro unudění. Zbylých deset minut trénovali, Harryho dala k Dracovi a Rona k Cho, sama trénovala s Hermionou, protože té, ač uměla velmi dobře teorii, to prostě vůbec nešlo Na konci jí doporučila ještě hodně cvičit a rozloučila se s nimi, bez domácího úkolu, za což jí měli velice rádi.
" Je celkem sympatická co myslíš?"
Prohodil Draco směrem k Harrymu, když opouštěli učebnu.
" Jo, bude to sranda."
Zdálo se mu to nebo na něj Draco Malfoy promluvil? Musel to být sen, několikrát se štípl, ale nespal, byla to skutečnost, dosti podivuhodná skutečnost.
Zbývající zařazování studentů proběhlo zcela v pořádku a to bez přetáhnutí večerky, za což byli studenti velmi sklamaní, ale Harry ji jim prodloužil na jedenáct hodin, ale s podmínkou, že musí přijít na další schůzku , která se koná příští týden, včas. Famprpál naštěstí ještě nezačal a tak nikdo neměl žádné připomínky ohledně času setkání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 9. dubna 2011 v 12:28 | Reagovat

Cho se mi vubec nelíbí. Ještě jak si vedle něho sedla, to bylo na mě moc. Má přece počítat s tím, že Hermiona a Ron jsou nejlepší přátelé a tak budou sedět vedle sebe. No už se těším na další kapitolu, protože by mě zajímalo jak se bude dál tahle dívčí válka vyvíjet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama