Neexistuje ?

18. dubna 2011 v 19:10 |  Ostatní
Není možné ho vidět, slyšet, ani cítit, ale přece tady je.

Vdrásá se nám do myšlenek stejně snadno jako pocit osamnění, jako pocit toho, že něco není v pořádku, že není něco kompletního.
Ale ať je náš pocit nicoty co největší, nic to nezmění na to, že se nám ji uvidět, prostě nepodaří.Vždyť kde je nic? Nikde, a nikde to je kde? Z určitého pohledu bychom mohli říci, že to co je na bílém čistém papíře je nic, a měli bychom pravdu. ten papír je skutečně prázdný, žádný obrázek, čárka, ani kaňka, prostě je na něm nic.Jenže někdo by mohl namít, na tom papíru sice nic není nakresleno, ale ta bílá barva na něm přece také je. A mohl by to podpořit dalšími argumety o prachových částicích a měl by pravdu, ale neměl pravdu náhodou i ten první, co říkal, že je papír prázdný? Jak je to tedy?
Pomůže nám v objasnění této "záhady" další smysl, sluch?
Podle mě slyšet nic je to samé jako slyšet ticho, a to je v dnešní době prakticky nemožné. I když odjedete daleko od civilizace, pořád tam uslyšíte foukání větru, zurčení potoku, nebo hvízdání různých ptáčků. Samozřejmě je to krásné, romantické a oddychující, jenže za tím jsme my přeci nejeli, chtěli jsme slyšet jen nic, jen ticho.
Mohli bychom se možná zavřít ve skleněné místnosti, do které se žádný zvuk nedostane, stejně bychom slyšeli naše dýchání, ale i přesto máme šanci zachytit to nic.
S nejvyšší pravděpodobnmostí zjistíme, že to nic extrra nebylo, prtotože stejně naše hlava si ponějaké chvíli, začne nevědomky představovat všelijaké prapodivné zvuky a my si řekneme, že v tom lese za zvuku větru a zurčícího potůču bylo přece jen líp.

Tak o čem píšu tenhle článek? O něčem co neexistuje, o něčem na co každý může mít svůj názor, no to je u mě obvyklé.
No a konečně o ničem. Takže by se dalo říci, že jsme splnila zadání , bohužel nebo naštěstí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 18. dubna 2011 v 20:44 | Reagovat

Žáběžel :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama