Kapitola 10

17. května 2011 v 20:34 |  Vyber si mě
Další kapitola, na komentáře už kašlu, nikdo vás to číst nenutí, samozřejmě mě to potěší, když komentík přibude. Je to vaše věc vy přijdete o super konec, ne já .

"Čau."
Prohodil Ron, Harry jim jen kývnul na pozdrav a už, už otvíral dveře svého pokoje. Zatáhl za pravý provaz u záclony a zpoza něho vyjela malá miska a polička s ampulkama, Brumbál i Snape měli na špatné vzpomínky dobrý trik, pomyslel si. Vytáhl prázdnou ampulku a do ní opatrně vložil vzpomínku na dnešní události, už nikdy ji nebude otevírat, snad.
Dal ji do třetího oddělení čtvrtého sloupce. Všechny Ampulky měl roztřízené, v prvním sloupci měl Brumbálovy vzpomínky na Toma, zapraly všechny oddělení, kromě toho posledního, kde byly Brumbálovy vzpomínky týkající se Harryho. Do každého oddělení se vešlo 8 ampulek, v druhém sloupci těch prvních osm patřilo vzpomínkám na rodiče a jedna ampulka byla od Snapea, tu si prohlížel ze všech nejčastěji. Zbytek druhého sloupce obsadily opět Brumbálovy vzpomínky, které, jak Harry uznal, by mohly někdy přijít vhod byly to různé soudy a líčení, nejčastěji se smrtijedy.
Poslední dva řádky byly Harryho vzpomínky, ten předposlední řádek obsahoval v prvním oddílu vzpomínky na roky v Bradavicích a zbytek hlavně o Tomovi.
Poslední nebyl moc zajímavý, měl tam věci na které chtěl zapomenout, nebo naopak ty na které zapomenout nesměl, chvilky se Siriusem, nebo s rodinou Weaslyů. Uložil ampulku a vydal se do sedmého patra.
Hodina proběhla bez obtíží a následují týden, až na pár vzkazů od Cho, byl taky v pohodě. Celý měsíc nic, už se jí přestal obávat a soustředil se spíše na lektvar, který připravovali s Hermionou. Škoda, že neměl učebnici od Snapea, určitě by jim trochu pomohla, vlastně jim Snape pomohl, uvědomil si Harry. Na hodině, kde se jich ptal, jak jsou s tím hotovi, jim dal knížku s postupem, který byl úplně jiný, než v knize z knihovny. Naštěstí přísady byly stejné a tak už nic nemuseli shánět a mohli se dát do vaření.
Amorův šíp, více znám jako lektvar lásky
Není nějak složitý lektvar, avšak začátečníkům jej nedoporučuji připravovat, pokud by chtěli něco romantičtějšího doporučuji Svěží noc, jejíž účinky jsou velmi podobné jako u Amorova šípu, ale nejsou tak velké, což je výhoda, kdyby vám náhodou ukápla kapka do poháru nějaké krásné slečny, či milého chlapce.
Úvod kapitoly byl opravdu, hrozně zábavný, Harry se chtěl Hermiony několikrát zeptat jestli nemohou dělat tu Noc, ale vždycky když viděl jak se těší, když měli jít nachystat další přísady. Prostě ji tu radost nechtěl kazit, už tak se musela cítit hrozně kvůli Ronovi, obzvláště teď, kdy se začal nějak často motat kolem Lenky. Vlastně to byla celkem vtipná představa, uvidět Rona sedět s Lenkou v objetí na lavičce ve druhém patře, kde ho tak často vídával s Hermionou.
Nesměl na to myslet, čeká jí ho lektvary, už jsou na dobré cestě k dokončení toho "hnusu", který připravujou, Harry se těšil, až tyhle hodiny lektvarů skončí. Snapea začínal sice mít rád, ale lektvary ne.
Lektvarolog jim jejich výtvor pochválil, což nebylo obvyklé, Dracův taky, ostatní jen obešel pohledem a něco si zapsal do notesu.
Tu hodinu měli za úkol připravit nějaký jednoduší lektvar, jednoduší na jejich ročník, a zbytek hodiny jim k tomu bohatě stačil. Všem krom Harryho, Snape k němu na konci hodiny zamířil, ach ne, pomyslel si Harry, ale bylo pozdě na útěk a ještě více pozdě na to, aby něco stihl vytvořit.
" Pan Potter, zvláštní, že? Děláte spolu se slečnou Grangerovou takový složitý lektvar jako je Amorův šíp a ani nezvládnete Kentaurův nápoj? Zvláštní, zdá se, že většinu práce za vás udělá slečna Grangerová. Ostatně slečnu chápu, protože by jste ji to akorát pokazil, ale neměl by jste ji využívat jako hloupou hračku, no ikdyž."
Podával se na Hermionu tmavým prozíravým pohledem, nemusel ani dokončovat větu, vlastně to ani neudělal, Hermiona měla pocit, že se rozbrečí, tohle se jí stávalo tolikrát, nevěděla, proč právě výrok profesora ji tak zasáhl. Naštěstí pro ni začalo zvonit, rychle odevzdala svůj vzorek lektvaru a vypařila se ze třídy, Harry ji následoval.
"Mimochodem Pottere, máte školní trest, v pátek, přesně v šest hodin u mě. Ten lektvar uděláte i kdyby jste tu byl měsíc."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ahoj Ahoj | 21. srpna 2014 v 0:10 | Reagovat

Je to super ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama