Procházím se

15. května 2011 v 15:54 |  Všední zážitky
Každý den v něm jsem, každých pět dní v týdnu ho opouštím, moje milované město, Frýdek-Místek.

Psát tu takové blosti , jako že leží na řece Ostravici, která nejen že rozděluje Frýdek a Místek, ale i Moravu a Slezko, nebo že má tolik a tolik obyvatel, to se mi zdá zbytečné, protože kdyby to někoho dopravdy zajímalo může si to přece najít na městských stránkách ne?
Jenže co si o svém městě myslím já, to se ze stránek asi těžko dozvíte. I přesto, že své město mám převelice ráda, najde se tu pár věcí, bez kterých bych to vážně přežila, třeba takový, dnes už tam, zatím nestojící, skate park, kde se sklukují ty nejpodivnější partičky, ne zas tak hrozné to není. Žádnou jinou výhradu proti městu nemám, no bez nebožtíka bych to přežila ( Vím, že se najde jen málo lidí kteří budou vědět o co jde, ale nebojte není to nic bez čeho by jste nemohli žít)
A proč mám své město tak ráda? Nejspíš to bude, proto že jsem se v něm narodila, už od mala jsem chodila po zámeckém parku, který je nyní mnohem hezčí a má i altánek, na kterém byl sopečný prach. Ovšem na totmto místě jsme nebyla, no hodně dlouho a je to škoda, protože je to tam vážně krásné. Ale čajovna, jak v Místku, tak ve Frýdku taky není k zahození, vůbec není k zahození, mám je moc ráda, obě, ta pohoda, no musím jim někdy udělat tržbu.
Jedno z míst, krom mého domova, kde nejčastěji bývám je nádraží, ono se to nezdá, ale za tu dobu, co dojíždím do Frýdlantu, se ty čekající hodiny nazbírají, a to ještě nepočítám zpoždění vylůky a další takové blbosti, které nám zabraňují chodit všas na první, milované, hodiny matematiky.
O nádraží by se dalo říct, že je to můj druhý domov, není, mým domovem, kde bydlím přes léto s Kájou, je podchod u vlakového nádraží v Lískovci. Že není v našem městě? No to je možné, protože může patřit jak Frýdku, tak Lískovci, nebo Sviarnovu. Já zastávám názor, že je to Náš domov a basta fidli. Je tam krásně chaldno a od léta si ho s Kájou i vyzdobíme šnekama, kteří budou ukazovat Žábu, samozřejmě podpoříme stěny tím, že na ně napíšeme názvy našich oblíbených kapel.
Samozřejmě mimo tento domov mám i svůj, kde jsem, když zrovan nejsem venku, v čajce, ve škole, nebo někde jinde, třeba na Stovkách, kde se každou druhou sobotu hraje zápas našich fotbalistů. Jo zápasy se hrajou i jindy, ale to jde většinou o B, nebo o žáky, či přípravku, ti malá jsou tak rozkošní a snaží se, o hodně víc, než ti dospělí. Jendiné co mi na tom fotbalu vadí, jsou ti chlapi, kteří na ty děcka řvou, že ho měl obejít a udělat kličku, že na něho měl použít fintu, jsou to jen děti, prožábu. Ale takoví bývají bohužel i na normálním zápase a fotbalu rozumí asi tak jak já matice.
Jenže co se rozčilovat co? Takoví lidé tady prostě žijou a žít budou, mezi nimi i já, takže je to vyrovnané.
Říkám si, že článek je celkem dlouhý, ale i tak si Hříbek zaslouží své místo, protože kde jinde by Terka vykřikovala, jak moc chce jít na Bon Joviáky? ( mimochodem v angličtině) Kde jinde bychom s Kájou poslouchaly ožraly v deset hodin večer? Nebo jen tak posedávali na lavičce či se báli hrajících si dětí, respektive, bála bych se já, té nemoci, kterou přenášejí a ostatní mi to nechcou uvěřit, ale až se nakazí, tak budou mít po srandě.
Velké množství dětí se shlukuje taky na škole, bydlím hned u dvou, za ní je fajné hřiště na kterém jsem byla JEDNOU! Je to rekord a pokusím se ho trhnout jen nevím jestli s bedecem Kájou a její sestrou jako tenkrát, možná si jen půjdeme zaběhat.
No už vážně končím, kdyby se někdo náhodou dostal do našeho města, doporučuji mu jet na ulici, která je teď momentálně zavřená, a dát si tam v takové budce u kruhového objezdu, citrónovou zmrzlinu, točenou, protože tam mají nejlepší, nebo Jaderskou, ta je trošku dál. Popřípadě můžete zajít do Svopexu, to musíte jet rovně po té uzavřené cestě.
A nazávěr bych vám ráda připomenula jednu krásnou, lidovou písničku, tedy Okolo Frýdku, která je o našem městě( žádný jiný Frýdek v ČR není, takže tady žádné spekulace nejsou)
A co vy máte rádi svoje město?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi svoje město?

Ano, moc 50% (2)
Ano i ne 50% (2)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 tepucha tepucha | Web | 15. května 2011 v 16:16 | Reagovat

Vypadá to, že to tam máš opravdu ráda, ale nejlepší zmrzlina je u nás v Kroměříži :-D. No možná ne, ale lepší jsem neměla. Každý má svoje město, já jsem o Kroměříži napsala básničku, to jsem  možná trochu přehnala :-D
http://tepucha.blog.cz/1105/kromerizi-moje-zlata

2 Kája Kája | Web | 16. května 2011 v 15:25 | Reagovat

Okolo Frýdku cestička, okolo Frýdku cestička, a na ni se zelená, a na ni se zelená travička.
Muhehe =) =) Učili jsem to poláky a němce :D

3 Traktůůrek Traktůůrek | Web | 16. května 2011 v 15:57 | Reagovat

Jsem netušila, že to naše městečko tak miluješ. :D  A až půjdeš trhnout ten rekord na to hřiště, jdu s tebou. Jen aby ti to bylo jasné.

[2]:  Hmmm. Travička se zelená. Víš Kájo, že jsem si nikdy neuvědomila, jakou máme zhuleneckou písničku. :D

4 Šnečkovská Šnečkovská | Web | 16. května 2011 v 18:35 | Reagovat

[3]: No a pak, že já jsme zkažená :D

5 Kája Kája | Web | 16. května 2011 v 19:20 | Reagovat

[4]:Přesně tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama