... Pohádky?

1. června 2011 v 20:04 |  Proč... ?
Proč zrovna při nich se v dětství tak krásně usíná, proč zrovna podle nich bychom chtěli žít? Proč se nikdy nevyplní?

Samozřejmě řeč je o pohádkách- jak jinak, když je to téma týdne- já osobně jsem jako malá pohádky milovala.Vždycky když jsem byla u babičky, musela mi je chuděra pořád říkat, nebo ještě hůř číst. Nejradši jsem měla pohádku o princi, který zabil draka, ale zlý kočí pozbíral drakovy hlavy. Princ samozřejmě nejdřív vyřízl drakovi jazyky z hlav a král pak poznal, že je to on kdo draka zabil. V jedné verzi této pohádky bylo i něco se třema skřínkama a s klíčy, které ke skřínkám patřily. Žábožel, na tohle si už nepamatuju.
Byla to krásná pohádka, tak jsem snila, že budu onou šťastnou princeznou a budu žít se svým princem šťastně až do smti, to jestli by mě to nenudilo, bylo už vedlejší a navíc tehdy mi vyhlídka zámku plného sloužících a milujícím princem nepřišla vůbec nudná.
Ani teď, když už jsem z pohádek tak trochu vyrostla, bych se princi na bílém koni nebránila, vlastně by se dost hodil. Takový můj zachránce, co mě doveze někam daleko, kde budeme jenom my- a samozřejmě blog - Jenže to se nestane´, jediná naděje je nějaký chlapec, který na sebe podobu onoho prince vezme, ale co pak? Dokončím školu,? Nebo se vezmeme hned? ( neberu teď v úvahu můj věk) Dejme tomu, že bych školu dokončila, a pak bychom se vzali, jaká je naděje, že budeme žít šťastně až do smrti? Bohužel si myslím, že malá. Někteří dokážou vydřžet s jedním člověkem celý život ( a to doslova) já mezi ně teda nepatřím.
Nebo taky může zazvonit zvonec a všeho toho bude konec, konec snění, už nic nebude, jen tma.
Nikde v pohádkách není to co bylo potom. Co se stalo až Karkulka vyrostla? Co bylo s princem a Sněhurkou když si ji odvezl do svého krásného zámku? To je jen řada otázek bez řady odpovědí, které bych si já osobně přla znát.
Třeba bych se dozvěděla něco užitečného, ale k čemu by mi to bylo, pokádky jsou sice krásné s napínavým dějem, ale jaká je naděje, že se vyplní? Velmi malá, težko najdete v dnešní době draka, který vás, díky vašemu urozenému původu bude chtít sežrat, nebo si vás dokonce bude chtít vzít. Zasněme se a představme si, že jsme toho draka našli. Náš otec proto dá vyhlásit, že kdo zabije draka dostane půl království a princeznu za ženu. Kdo nás přijede zachránit? Všichni princové, kteří si to do našeho města přifrčí v Proshe, nebo jiných nablýskaných autech ne ( přece podle pohádky nás má zachránit někdo skromný a dobré auto si můžeme pořídit pak) Naštěstí se objeví jeden vesničan v traktoru, či trabantu a ty zlé výfuky draka skolí ihned. Je svatba, náš zachtránce se nám moc líbí a můžeme si šťastně žít, a třeba si koupit audinu. Tohle se vážně nestane.
Takže proč se vlastně pohádky vyhládají, že je v nich ponaučení? Jaké? Vlk žere babičky a malé holčičky? V lese žijou malí trpaslíci, kteří s ehrabou ve skále? Nebo snad, že jeleni obvyhle vychovávají lidské děti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majli-purple majli-purple | Web | 1. června 2011 v 20:30 | Reagovat

Moc hezký :))

2 secretthing secretthing | Web | 1. června 2011 v 20:36 | Reagovat

Krásne :-)

3 Alisa Alisa | Web | 1. června 2011 v 20:41 | Reagovat

Konečne článok na úrovni . :) Podľa mňa sú rozprávky pre malé deti dobré, ale môjmu bratovi sa páčia skôr také ako Dorotka a Mickey Klubík, pretože rozvíjajú fantáziu . Také tie klasické "horory" mu nepúšťame . Zato priateľova dcéra na tom dosť fičí . Načo je to dobré ? Aby sa u nej rozvíjala namiesto fantázie agresivita ? No ale nedovolím si do toho kecať .

4 Šnečkovská Šnečkovská | Web | 1. června 2011 v 21:02 | Reagovat

Děkuju

[3]:Pohádky, které rozvíjejí fantazii jsou pro menší děti určitě dobré. Říkám i já na tom vyrostla :D A ´takové ty agresivní, to nejsou pohádky, blbost pouštět to dítěti, neříkám, že ted po večerech nečumím na horory, protože se na ně dívám, ale já už můžu. Navíc se u nich směju.

5 Nikinka Nikinka | Web | 4. června 2011 v 9:47 | Reagovat

Nádherné..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama