Roková událost Rocku

4. června 2011 v 20:28 |  Všední zážitky
Co je to za blbost co? Není, je to živá událost, která se odehrála v pátek na Ostrovském fotbalovém hřišti- samozřejmě Rocková událost roku, aspoň pro mě-


Šnečkovská, měla to štěstí a mohla se, spolu s Terezkou, Rocku na Bazalech zúčastnit.
Původně jsem tam neměla vůbec jet, což by byla velká škoda, lístky jsme měli mít už tehdy, když jsme objednávali Judasy, no to jsem se vám ještě nepochlubila! 28.6 jedu do Prahy na Judas Priest!
Ale zpátky k tématu, ve čtvrtek u nás byl strejda a taťka se nás ptal jestli chceme na ty Škorpíky nebo ne. A já samozřejmě že ano! Koncert Scorpions není přece každý den.
Tak bylo rozhodnuto jedem, jako bonus jsem si mohla vzít doprovod, zkoušela jsem to u všech možných lidí a do třetice všeho dobrého, Terka mohla.( Mezi těmi předchozími vyvolenými byla Evuška a Kája)
Bylo ujednáno a zhruba ve čtyři jsme vyjížděli z domu, to už to sice začalo, ale na programu byla nějaká nová skupina, ne že bych ji nechtěla slyšet, ale taťka přece jenom chodí do práce a my jezdíme Českými drahami , v pátek se opravdu vyplnilo jejich heslo: České dráhy: Čekáš dlouho? Čekej dál. Času dost.
Přijeli jsme do Ostravy, zaparkovali autíčko a svezli se krásnou velkou audinou ( já se musela pochlubit)PS.: pro ty, kteří umí počítat, nesčítejte osoby v autě.
Nejeli jsme daleko, zbytek jsme šlapali pěšky a už na cestě jsme potkávali mnoho rockových a metalových fandů.
Na stadionu jsem úspěšně propašovala pití i s vrškem, což se Terce, ani mamce nepovedlo. Stáli jsme na hoře a dívali se na pódium, kde ladila Doga. No a začalo pršet, takový slejvák a oni chudáci v tom museli hrát, pak to dokonce nechvíli přerušili bo i hřmělo. Byly to dvě bouřky, no sranda, co?
Pršet přestalo a my s Terkou jsme se rozhodly, že půjdem na trávík a Dogu si poslechneme. Hráli dost dobře a na konci vyhazovali balónky, k nám ani jeden balónek ne a ne spadnout a pak šťastnou náhodou chlap před námi balónek odpinknul a já ho chytla! Takže máme památní Dogový balónek, který po představení ve škole plánujeme rozstřihnout, já si nechám Do a Terka dostane ga.
Po chycení balónku a ukončení Dogy, jsme se šly rozhlédnout po okolí, objevili jsme bílý stan s tričky, žábožel se mi nepoštěstilo nějaké to tričko dostat, no snad jindy.
Jako třetí přišli na řadu Citroni, na trávníku bylo mnohem více lidí, než před tím a už se tam poflakovali i nějací ti připití spoluobčané.
Citroni byli úžasní, prostě stará dobrá klasika. Toto nadšení však nástupem Vypsané Fixy tak trochu vyprchalo. Nehrajou špatně, ale prostě je nemusím.Umí do toho bechnout to jo, ale texty jsou tak trochu o ničem. Jaké pro nás bylo zklamání, když zpěvák řekl, že si to spletl a že ještě čtvrt hodinu můžou hrát a myslím, že jsme nebyly samy. Ale když to shrnu, ani oni nebyli špatní.
Následovala hodinová pauza doplněná přeháňkou po které přišel hřeb večera na který se všichni těšili.Většina lidí, která před tím seděla, slezla z tribuny, aby mohla vidět rockovou legendu mnohem lépe . Scorpionské vystoupení začalo.
S Terkou jsme měli celkem v klidu místo, až na jednoho ožralu, který tam několikrát do nás málem naboural. Naštěstí se sklidil, chlapi vedle nás, no to je tež kapitola sama pro sebe a ještě se k ni dostanu.
Atmosféra byla úžasná, ovšem lidé za náma mi připadali jako naprostí suchaři. Naší řadou totiž velké tleskání, řvaní a skákání končilo. Vlastně moc lidí neskákalo, to jen my byly také padlé. A musím říct, že Holiday a Send me an angel přišly vhod. Alespoň trochu jsme si odpočali, já si zahrála se zapíkem, který nemá plyn, ale na druhé straně je svítidlo.
Nejhorší okamžik, bylo když odešli! Všichni jsme samozřejmě řvali, protože jsme chtěli ať se vrátí a oni to udělali za odměnu dostali velikánský potlesk.
Je konec a vy jste se nedozvěděli nic o pánech, kteří tam vedle stáli, ze začátku jak jsme tam křičeli, tak prostě přišli a začali taky šíleně křičet s náma, sranda s nima no. Nebo když jsme skákali, tak se na nás divně dívali, my jsme musely vypadat asi hodně směšně no. Dokonce ten jeden mě požádal o tanec a já vymýšlela jak ho slušně odmítnou, no stejně jsme řekla jen ne . Jsem to, ale ošklivé dítě.
Koncert skončil kolem jedenácti, domů jsme se dostali ve čtvrt na jednu, po tom co jsme všechno rozvezli a ještě se ptali v hospodě v kolik zavírají.
Plna zážitků jsem v tom tichu nemohla usnout, tak jsem si pustila do uší Metallicu a hned to šlo.
Důležitá věc na začátek, nejoblíbenější kapelou na Rocku na Bazalech byli Iron Maiden, kteří měli bezkonkurečně nejvíce triček. Další byli, jak jinak, Scorpions, jejichž trička si bylo možno zakoupit v tom bílém stanu. Já jsem si taky přišla na své a viděla tři trička Judas Priest, jedno z British steelu, další Nostradamus a jedno z nevím jakého alba, ale bylo taky pěkné. Taky jsem potkala mikinu Nightwish a jedno jejich starší tričko. Chudák Terka měla smůlu, protože tam nebyl žádný človíček, který by nosil Bon Joviáky, ale i tak se jí tma určitě líbilo.
Úžasné bylo, když jsem o pauze řekla, že mi půjčí sluchátka a pustíme si Metallicu a ona kolem nás prošla, no ona ne, ale její tričko.
Mohli jste tam toho vidět opravdu hodně, takové AC/DC se tam taky pár krát objevilo, nebo Ozzy.
Byl to úžasný zážitek a já se po něm nemůžu dočkat Prahy, kde to bude, díky O2 aréně, ještě hlasitější. A na co se nejvíce těším? No přece na to až budu zpívat Breaking the Law!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 5. června 2011 v 8:53 | Reagovat

Ještě jednou: Strááááášně závidím! Ale co naděláme no. Takže Terka se dostala do postele do jedné? :D A nejste nachlůazené z toho jak pršelo?

2 Šnečkovská Šnečkovská | Web | 5. června 2011 v 11:11 | Reagovat

ne terka byla doma ještě před náma, my nejdřív jeli s ní pak se strejdou a pak ještě jsme chtěli do hospody :D

3 Nikinka Nikinka | Web | 9. června 2011 v 20:01 | Reagovat

[1]: Taky závidím :D:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama