Zazvonil zvonec... a co bylo pak?

2. června 2011 v 19:50 |  A co bylo pak?
Takže první dávka možných pokračování pohádek, tentokrát je to Smolíček Pacholíček a Karkulka


Smolíček pacholíček
Krásný příběh kloučka, kterého vychovává jelen, který má zlaté parohy a zachrání ho před jeskyňkami, které ho chcou sníct. Jenže co pak, zůstane i přes toto horzivé trauma Smolíček u jelena?
Nabízím vám jednu možnou verzi jak by to mohlo pokračovat.
Jak šel čas ze Smolíčka se stal velký Smolík a už to nebyl ten bojácný kluk, který se vozil na hřbetě svého vychovavatele, nýbrž statný chlap, kterého by se každý bál. Jelen už zestárl, ale byl pořád stejně vitální jako kdyci, díky svým zlatým parohům. Smolík byl velice vykutálený když se jednou šel jelen napást rozhodl se, že se projde po lese a půjde daleko za zlomený pařez, tam kam nikdy nesměl.
Ani ne za hodinu byl u něho, přemýšlel kam dál, neměl kam spěchat další den se tady mohl vydat i ten další. Šel prostě dál rovně a došel na začátek něsta, kde bylo podivné veliké prostranství, kde běhali jeleni za oplocením. Tito jeleni neměli však zlaté parohy jako ten jeho, vedle jendoho plotu byl velký nápis ZOO. A plakát, s jelenem , který je ve volné přírodě. Smolík, ač ho vychoval jelen uměl číst a z plakátu se dozvěděl, že když někdo najde jelena, že mu za to zoo dá peníze, pokud to bude ohrožený druh tak ještě víc.
Smolík se zamyslel a začal se procházet, v tom zamyšlení došel až do města, v tom se mu tak zalíbilo, že se rozhodl. Prodá svého vychovatele do Zoo.
Dále si to umíte představit, Smolík by ho prodal a koupil by si byt ve měste, možné je, že by si peníze nechal, ale potom by jelenovi pomohl utéci.

Červená Karkulka
Holčička s červenou karkůlkou na hlavě, se po dlouhé době vydala do lesa navštívit babičku, která, ač byla už v pokročilém věku, měla svatbu. Jejím ženichem nebyl nikdo jiný, než statný mislivec, který se po jejich záchraně zamiloval do ženy, která byla o dvacet let starší než on. Opustil kvůli ní rodinu a dnes měli svatbu. Karlkulka se ujž nebála jít přes les, vlci na ni už dávno nemluvili a kdyby si to zkusili čekal by je nepříjemný zážitek, Karkulka totiž začala dělat Judo.Bez problémů došla k babičce, všude byly květiny a už z dálky ji mával nějaký, příjemně vyhlížející kluk, který mohl být starý jako ona. Říkala si, že to nebude zas tak strašné a taky, že nebylo, ten kluk Béďa byl synem mmyslivce. Velmi ho mrzelo, že opustil maminku, ale vyrovnal se s tím, navíc Karkulčina babička výborně pekla. Brzo se skamarádili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lea Jennifer Lea Jennifer | Web | 2. června 2011 v 20:02 | Reagovat

Docela smysluplný a zajímavý článek :)

2 Nikinka Nikinka | Web | 4. června 2011 v 9:52 | Reagovat

Jůů.to se mi líbilo. Oboje se ti moc povedlo. Jsem ráda, že Karkulka bude mít kamaráda a Smolíček peníze na byt :D. Je to krásně napsané.
Podobný úkol nám učitelka dala ve slohu - a to napsat o Perníkové chaloupce z pohledu Ježibaby. Něco na její obranu a tak..
Ale tohle se mi líbilo mnohe víc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama